portfolio-post

معرفی کوتاه

نام: بنیامین بهادری

تاریخ تولد: پنجشنبه 18 شهريور 1361

محل تولد: تهران

شبکه های اجتماعی

 • زندگی نامه

  وحید بهادری معروف به بنیامین آهنگساز، خواننده، هنرپیشه و ترانه‌سرای ایرانی موسیقی پاپ است.

  بنیامین بهادری (وحید بهادری) خوانندهٔ ایرانی موسیقی پاپ در ۱۸ شهریور ۱۳۶۱ در تهران در محله جیحون در یک خانواده سنتی مسلمان از تبار کلیمی متولد شد. او از کودکی علاقهٔ بسیاری به فراگیری موسیقی داشت. ۱۶ ساله بود که به شعر و موسیقی روی آورد. در ۱۹سالگی به فراگیری گیتار پرداخت و قبل از شروع به کار حرفه‌ای به ترانه‌سرایی می‌پرداخت و سپس به‌صورت حرفه‌ای آهنگ‌سازی را آغاز کرد. در این مدت در چند آهنگ و ترانه با خوانندگان دیگرِ موسیقی پاپ همکاری داشت و یک آلبوم به نام «گلهای رنگین‌کمان» برای کودکان ساخته و سرانجام با آلبوم ۸۵ خوانندگی را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرد. وی تاکنون پنج آلبوم به نام‌های ۸۵ و ۸۸ ،۹۳، ۹۴ و ماه مهربون (در مورد محرم) عرضه کرده و چندینتک‌آهنگ نیز ارائه داده‌است. او تاکنون در چندین کنسرت در ایران و خارج از ایران به اجرای زندهٔ برنامه پرداخته‌است.

  در سال ۱۳۸۹ با نسیم حشمتی (زاده ۵ بهمن ۱۳۶۳ - درگذشته ۲۹ آذر ۱۳۹۲) ازدواج کرد و سپس در ۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۰ صاحب دختری به نام بارانا شد. در ۲۹ آذر ۱۳۹۲ بنیامین بهادری در حال رانندگی در یکی از خروجی‌های اتوبان همت دچار سانحهٔ تصادفی شد. او در این حادثه همسر خود نسیم حشمتی را از دست داد.بعد از مرگ همسرش، بنیامین به یاد او آهنگی با عنوان «یه خونه» را اجرا کرد و پس از وی در سال ۱۳۹۴ با «شایلی محمودی» همسر دوم خود ازدواج نمود و ازدواجش را به رسانه‌ها اعلام کرد. و در ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۶ صاحب پسری به نام بن سان شد.

 • رزومه کاری

  آلبوم ۸۵

  اولین اثر رسمی بنیامین "آلبوم ۸۵" نام داشت. این آلبوم که به‌صورت اتفاقی لو رفت، با ترانهٔ دنیا دیگه مثل تو نداره که با نام خاطره‌ها در آلبوم قرار داشت، شروع می‌شد. شاعر ترانه‌های این آلبوم سید فرید احمدی و تنظیم اثر برعهدهٔ نیما وارسته بود و تمامی قطعات این آلبوم در استودیو شخصی وی (استودیو اولین خانه هنر) تولید، ضبط، میکس و مستر شد.

  این آلبوم شامل ۱۰ قطعه بود که قطعهٔ "دختر آفتاب" از آن حذف شد.

  نام ترانه ترانه‌سرا آهنگساز تنظیم
  لکنت فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  عاشق شدم فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  خاطره‌ها فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  اینم بمونه فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  یادم میاد فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  بی‌اعتنا فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  من امشب می‌میرم فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  ترانه واژه فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  آدم‌آهنی فرید احمدی بنیامین نیما وارسته

  آلبوم ۸۸

   

  دومین اثر بنیامین بهادری، که پس از کش‌وقوس‌های فراوان و بعد از بیش از ۱۰ بار به تعویق افتادن بالاخره در ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ منتشر شد. برطبق روال آلبوم قبلی، نام این آلبوم هم ۸۸ گذاشته شد و در همان روزهای اول توجه همگان را به خود جلب کرد. بنیامین ۸۸ در عرض یک هفته توانست به فروش ۵۰۰٬۰۰۰نسخه‌ای دست پیدا کند که در نوع خود و در ایران که اکثر مخاطبان، آهنگ‌ها را از اینترنت دانلود می‌کنند، یک فروش قابل توجه است.[نیازمند منبع] در مصاحبهٔ منتشرشده از بنیامین در اردیبهشت ۱۳۸۹، علی‌رغم اینکه وی آلبوم ۸۸ را یک آلبوم کاملاً حرفه‌ای قلمداد می‌کند، اما آلبوم ۸۵ را به‌مراتب موفق‌تر و بهتر ارزیابی کرده‌است.[۸] این آلبوم ۱۷ قطعه دارد و انتشار آن به‌طور همزمان در ایران و آمریکا انجام شد. انتشار آن را دو شرکت هنری به نام‌های «آوای نکیسا» (توزیع‌کننده در ایران) و «ترانهٔ شرقی» (توزیع‌کننده در آمریکا) بر عهده داشتند. شاعر ترانه‌های این آلبوم سید فرید احمدی و تنظیم بر عهدهٔ پیام شمس بود. عکاس این آلبوم نیز نسیم حشمتی همسر بنیامین بود. آهنگسازی این آلبوم نیز توسط خود بنیامین صورت گرفته‌است.[۹]

  نام ترانه ترانه‌سرا آهنگساز تنظیم
  شناسنامه فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  کجای دنیایی فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  من و تنها فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  عاشقی با تو فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  آهای تو فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  عشق آدم‌کش فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  بیا عاشقم کن فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  ای وای دلم فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  صدای قلب تو فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  خواب فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  من لعنتی فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  رفیقا میگن فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  پرسه فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  لیلی در پاییز فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  هفته به هفته فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  شومینه فرید احمدی بنیامین پیام شمس
  تموم شد فرید احمدی بنیامین پیام شمس

  آلبوم ماه مهربون[ویرایش]

  در سال ۱۳۸۴ آلبومی با اشعاری مذهبی و در وصف امام حسین و اهل بیتش که توسط فرید احمدی سروده شده‌بود با صدای بنیامین روی سایت‌ها قرار گرفت که تا به امروز جزو پرمخاطب‌ترین ترانه‌های مناسبتی است.[نیازمند منبع]

  آلبوم ۹۳

  نوشتار اصلی: بنیامین ۹۳

  در تاریخ چهاردهم اسفند ۱۳۹۲ سومین اثر بنیامین که شامل ۱۲ آهنگ است منشر شد. وی برای اولین بار عکس دخترش «بارانا» را که قرار بود به‌صورت سورپرایز برای طرفدارانش رونمایی کند بر روی جلد آلبوم خود قرار داد. یک عکس یادگاری نیز درون آلبوم قرار دارد. اشعار این آلبوم را فرید احمدی سروده و تنظیم تمام قطعات را نیز نیما وارسته انجام داده‌است. همچنین این آلبوم در استودیو اولین خانه هنر (نیما وارسته) ضبط، میکس و مسترینگ شده‌است. آلبوم توسط مؤسسهٔ «هنر اول» و «آوای هنر» در سراسر ایران منتشر شده‌است. این آلبوم در عرض ده روز در تمام کشور تمام شد و به تیراژ دوم رسید. بنیامین در توضیحات اثر نوشته: «تقدیم به نسیم جان، با عشق و امید» همچنین در بخشی از آلبومش این شعر را نوشته: «هزار و یک شب یلدا چو شهرزاد نخوابم، هزار قصه بخوانم که قصه گوی تو باشم …» و در قسمتی دیگر از این آلبوم نیز جمله: «تمام این ترانه‌ها دلتنگ تواند، مثل خود من که بیشتر از همیشه دلم برایت تنگ شده‌است»، درج کرده که همین جملات نیز استقبال زیادی را همراه داشته‌است.

  نام ترانه ترانه‌سرا آهنگساز تنظیم
  قهوه فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  جادوگر گیسو فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  مدار فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  دوباره چشمات فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  هفته عشق فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  دست نگه دار فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  عشق داغ من فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  یه خونه فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  فقط شبیه خودتی فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  گل یاس ۲ فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  آشوب فرید احمدی بنیامین نیما وارسته
  عشق در روز قیامت فرید احمدی بنیامین نیما وارسته

  آلبوم ۹۴

  این آلبوم در بیست و چهارمین روز ماه چهارم سال نود و چهار منتشر شد. این اولین باری است که دو آلبوم بنیامین با این فاصله کوتاه منتشر می‌شوند. آلبوم دارای نه قطعه است که آهنگ پنجم این قطعه به نام «بارانا» دختر بازمانده بنیامین از همسرش نسیم حشمتی است. آهنگ‌های این آلبوم را بنیامین ساخته، فرید احمدی ترانه‌های آن را سروده و محمد موجرلو آن‌ها را تنظیم، میکس و مسترینگ کرده‌است.قطعات این آلبوم نیز در استودیو زنده یاد نیما وارسته (استودیو اولین خانه هنر) تولید و ضبط شده‌اند.

  نام ترانه ترانه‌سرا آهنگساز تنظیم
  اشکال فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو
  تظاهر فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو
  حواسم به توئه فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو
  دوره‌های عاشقی فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو
  بارانا فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو
  مه آلود فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو
  آهنگ شماره ۴ فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو
  عاشق مثل ماه فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو
  به من اعتماد کن فرید احمدی بنیامین محمد موجرلو

  تک آهنگها

  • کبیر ۹۶
  • تو که عید منی ۹۶
  • نماز صبح ۹۶
  • پریزاد ۹۵
  • دوری ۹۵
  • یه بار دیگه اشتباه کن ۹۵
  • تله پاتی ۹۵
  • یه روز از یاد تو ۹۵
  • پیرهن ۹۵
  • مادرانه ۹۲
  • چند متر مکعب عشق ۹۴
  • اصلاً صداش کردی ۹۳
  • عشق احساسه ۹۴
  • محدودیت ۹۴
  • گریه در ماه ۹۴
  • بوی عید ۸۸
  • خط سوم ۹۰
  • تا حالا عاشق شدی ۹۰
  • موج محرم ۹۰
  • قلب محرم ۹۱
  • ...

  آهنگسازی برای دیگران

  او برای چند تن از خوانندگان ازقبیل ناصر عبداللهی و چند تن از خوانندگان جدیدِ موسیقیِ پاپ ملودی و آهنگ ساخته‌است.

  کنسرت در آمریکا

  بنیامین از ۱ می ۲۰۱۰ (۱۱ شهریور ۱۳۸۹) به مدت دو ماه و نیم در کشورهای آمریکا و کانادا به اجرای کنسرت پرداخت که اولین نوبت برگزاری کنسرت وی در شهر لس‌آنجلس بود. شهرهای بعدی که می‌بایست بنیامین در آن‌ها به اجرای کنسرت می‌پرداخت عبارت بودند از: واشینگتن، نیویورک، دالاس، سن‌دیگو، شیکاگو، و بعد از ۳ هفته استراحت، در شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور.در این تور به‌دلیل هزینهٔ بالای اعزام و اسکان نوازنده در آمریکا و همچنین مشکلات احتمالیِ روادید برای گروه همراه، از اعزام نوازندهٔ ایرانی خودداری شد و درعوض از نوازندگان آمریکایی کمک گرفته شد.اجرای این کنسرت با مخالفت‌هایی از جانب چندین شبکهٔ تلویزیونی فارسی‌زبان لس‌آنجلس و گروه‌های اپوزیسیون مقیم آمریکا همراه شد. با این وجود، در تالار لس‌آنجلس و با حضور ۶۰۰۰ ایرانی، اولین اجرای بنیامین انجام شد. در مقابل سالن اجرای کنسرت نیز عده‌ای از مخالفان اجرای کنسرت اقدام به دادن شعار و اغتشاش کردند که با واکنش پلیس لس‌آنجلس مواجه شدند. همچنین در برنامه‌ای از کانال یک از اینکه بنیامین در داخل ایران در مدح امام زمان می‌خوانَد و در خارج نیز اقدام به اجرای کنسرت همراه با استقبال ایرانیان مقیم انجام می‌دهد، انتقاد شده‌است.

  اجرای دو کنسرت پیش‌بینی‌شدهٔ بنیامین در کانادا به‌دلیل مخالفت‌های گروه‌های اپوزیسیون حکومت جمهوری اسلامی ایران لغو شد. تبلیغات منفی گسترده موجب تحریم کنسرت اول شد و کمتر از یک‌سوم صندلیهای سالن با حضور تماشاگران پر شد. سالن دومین کنسرت بنیامین، محل تجمع ایرانیانی بود که با لباسهای سبزرنگ و پرچمهایی با شعار خاص در سالن حضور داشتند. محسن رجب‌پور، مدیر برنامه‌های بنیامین بهادری، با بررسی فضای ایجادشده، ترجیح به دستور لغو کنسرت داد.

  تور سراسر جهان او همچنین در دو مرحله در شهرها و و کشورهای مختلف اروپا ازقبیل کلن، لندن، استکهلم، آمستردام، هامبورگ و همچنین در قارهٔ استرالیا و تاجیکستان، مالزی و دوبی به اجرای کنسرت پرداخته‌است.

  تور سراسر ایران بنیامین مجموعه آثارش را در توری سراسری که از شیراز و گرگان و ساری تا بندرعباس و ارومیه و چند شهر دیگر ادامه داشت برگزار کرد. او همچنین صدمین کنسرت خود را در مهرماه سال ۱۳۹۲ به‌صورت رایگان در کنار دریاچهٔ چیتگر تهران برگزار کرد که با استقبال چندده‌هزار نفر از مخاطبان او اجرا شد.

  بازیگری

  • سلام بمبئی (۱۳۹۵)

آخرین ارسالها