portfolio-post

معرفی کوتاه

نام: محسن رضایی

تاریخ تولد: چهارشنبه 10 شهريور 1333

محل تولد: خوزستان

شبکه های اجتماعی

  • زندگی نامه

    محسن رضایی (زاده ۱۰ شهریور ۱۳۳۳ مسجدسلیمان) نظامی، اقتصاددان، مدرس دانشگاه و سیاستمدار ایرانی است، که هم‌اکنون به‌عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین استاد دانشگاه امام حسین، فعالیت می‌کند.

    رضایی در فاصله سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۶ برای مدت ۱۶ سال، فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برعهده داشت و مؤسس دانشگاه امام حسین، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله می‌باشد، همچنین مؤسس نیروی زمینی، هوایی و دریایی سپاه پاسداران، بشمار می‌آید.

    محسن رضایی از پایه‌گذاران گروه منصورون، در اوایل دهه ۱۳۵۰ بود و پس از انقلاب ۱۳۵۷ نیز از افراد پایه‌گذار سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به‌شمار می‌آمد، که ائتلافی متشکل از ۷ گروه مسلح بود، که به دعوت مرتضی مطهری برای رویارویی با سازمان مجاهدین خلق، تأسیس گردید.

    وی عضو هیئت ۱۲ نفره تدوین اساسنامه سپاه در زمستان ۵۷ بود و در اردیبهشت سال ۱۳۵۸ با نظر روح‌الله خمینی واحد اطلاعات سپاه را تأسیس کرد و اولین فرمانده این واحد، در فاصله سالهای ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۳ بود. رضایی در سال ۱۳۶۰ با حکم روح‌الله خمینی به فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد و در ۱۳۷۶ پس از استعفا از فرماندهی سپاه و کناره‌گیری از فعالیت‌های نظامی، به عنوان عضو و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب گردید. همچنین محسن رضایی با بیش از ۱۱۳هزار دنبال کننده پرطرفدارترین فعال سیاسی اصولگرا در توییتر است.

آخرین ارسالها